Aktualności

Zapraszamy na spotkanie z panią Lucyną Szłapką

Zapraszamy na spotkanie z panią Lucyną Szłapką

2017-10-09 09:17

Pani Lucyna Szłapka, w kolejnej odsłonie tym razem coś dla najmłodszych ale i nie tylko. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie i promocję książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radlinie ! Kiedy ? : 11.10 Godzina: 16.30

Zapraszamy na urodziny Kubusia Puchatka

Zapraszamy na urodziny Kubusia Puchatka

2017-10-06 14:39

W piątek 13 października będziemy świętować 91. urodziny Kubusia Puchatka. Zapraszamy dzieci w wieku 3-7 lat. Szczegóły na plakacie.

Promocja albumu "Kluska Wandruska"

Promocja albumu "Kluska Wandruska"

2017-10-06 14:33

5 października w czytelni naszej biblioteki odbyło się spotkanie z Kazimierą Drewniok-Woryna połączone z promocją albumu jej autorstwa. Publikacja "Kluska Wandruska" została wydana przez Radlińskie Towarzystwo Kulturalne jako pomoc dla nauczycieli pragnących wprowadzać na swoich lekcjach elementy edukacji regionalnej. Na spotkanie, oprócz nauczycieli przybyli też licznie miłośnicy naszego regionu, a każdy z nich otrzymał książkę z autografem autorki. Impreza została zrealizowana w ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej z Radlińskim Towarzystwem Kulturalnym.

Spotkanie autorskie ze Zbigniewm Kołbą

Spotkanie autorskie ze Zbigniewm Kołbą

2017-10-05 10:26

Dnia 3 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyło się spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Kołbą. Nasz gość pochodzi z Bolesławia i jest autorem takich książek jak „Krioterapia. To warto wiedzieć” czy "Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Uczestnicy wynieśli ze spotkania najważniejszą zasadę, że trzeba się wyspać(ewentualnie przy ziewaniu zamykać buzię) oraz dużo dużo czytać. Panu Zbigniewowi bardzo dziękujemy za spotkanie życząc wszystkiego dobrego. Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Radlinie.

Akcja Wspólne czytanie z Kinder

Akcja Wspólne czytanie z Kinder

2017-10-03 08:44

Drodzy czytelnicy jest akcja ! Nasza biblioteka, została zgłoszona do akcji KINDER MLECZNA KANAPKA, PRZERWA NA CZYTANIE. Możemy wygrać książki dla naszych najmłodszych czytelników. Wystarczy oddać głos na naszą bibliotekę! (Codziennie jeden) https://www.wspolneczytanie.pl/biblioteki Akcja trwa od 02.10 - 31.10. Wszystko jest w Waszych rękach ! Połączmy przyjemne z jeszcze bardziej przyjemnym !

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2017-10-03 08:24

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Uwaga! 29.09 wspólne czytanie odwołane!!!

2017-09-26 10:55

Informujemy, że warsztaty z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, które miały się odbyć 29.09 (piątek) zostają odwołane. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Promocja książki

Promocja książki

2017-09-20 15:54

Zapraszamy na promocję książki autorstwa pani Kazimiery Drewniok - Woryny o Klusce Wandrusce. Jest to album skierowany przede wszystkim do nauczycieli, którzy w swojej pracy z uczniami wprowadzają elementy edukacji regionalnej oraz innych miłośników regionu. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy do wspólnego czytania

Zapraszamy do wspólnego czytania

2017-09-20 14:08

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie, w czasie którego oprócz głośnego czytania odbędzie się prezentacja mini - teatrzyku kamishibai. Obowiązują zapisy.Szczegóły na plakacie.

Podsumowanie wakacji

Podsumowanie wakacji

2017-09-05 13:41

Wczoraj zaczął się nowy rok szkolny, więc pora na podsumowanie tego, co w naszej bibliotece działo się w czasie wakacji. Dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach plastycznych, na których wykonały m.ni. latawce i papierowe Minionki, a także wykonywały proste eksperymenty chemiczne. Z kolei w czasie warsztatów „Czytanie na polanie” oprócz czytania atrakcją były zajęcia ruchowe, a szczególnie kręcenie talerzami kuglarskimi. W bibliotece odbyły się również dwa spektakle: „Żółw i zając” oraz „Pan Twardowski”. Przez całe wakacje dostępna dla czytelników była wystawa malarstwa grupy artystycznej „Pasja” oraz wystawa widokówek i pamiątkowych magnesów z różnych stron świata. Warto też przyjrzeć się, którzy autorzy byli najchętniej czytani w czasie wakacji. W dziale dla dorosłych byli to: Magdalena Witkiewicz, Remigiusz Mróz, Katarzyna Michalak i Katarzyna Bonda, a w dziale dla dzieci i młodzieży Jeff Kenney ("Dziennik Cwaniaczka") i Holly Webb (seria książek o zwierzątkach).

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 36 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Jak często odwiedzasz bibliotekę?

Często
Bardzo często
Rzadko
Nie odwiedzam biblioteki