Aktualności

Myszka Minnie w bibliotece!

Myszka Minnie w bibliotece!

2017-06-09 11:36

Jak wiadomo do biblioteki przychodzą różni czytelnicy. Kiedyś odwiedził nas zając, wczoraj odwiedziła nas Minnie Mouse. Środowe popołudnie spędziliśmy na zabawach, tańcach i słuchaniu bajek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, a pani Agacie Strączek z OPP w Radlinie za przeprowadzenie spotkania.

Spektakl Calineczka-fotorelacja

Spektakl Calineczka-fotorelacja

2017-06-09 10:48

Zaprzyjaźniony teatr Krak-Art zagościł ze spektaklem "Calineczka" na deskach radlińskiej biblioteki. W spektaklu uczestniczyły przedszkolaki z PP nr 3 w Radlinie.

Wiersze Tuwima po naszymu!

Wiersze Tuwima po naszymu!

2017-06-09 10:45

Dnia 06.06 w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, nasi najmłodsi czytelnicy mieli okazję posłuchać wierszy, przeczytanych gwarą śląską przez panią Lucynę Szłapkę. Jak widać na zdjęciach bardzo Nam się wszystkim podobało.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM W RADLINIE !

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM W RADLINIE !

2017-06-09 10:35

W związku z ww. akcją staraliśmy się zachęcić na warsztatach czytelniczych naszych najmłodszych czytelników właśnie do czytania. W ten sposób otworzyliśmy XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM. W tym roku hasłem jest "Czytanie zbliża".

III Noc Bibliotek "Z podróżą w tle"

III Noc Bibliotek "Z podróżą w tle"

2017-06-05 14:51

3 czerwca nasza biblioteka zamieniła się w salonik herbaciany, a wszystko za sprawą pana Piotra Mojżyszka - etnologa i podróżnika - pasjonata z firmy "Opowiadamy o świecie". Mogliśmy nie tylko usłyszeć wiele ciekawych informacji o herbacie, ale także spróbować aromatycznych herbat, które pan Piotr dla nas zaparzył, a także posmakować ciasto bananowe, które nasz gość sam upiekł. Tłem imprezy były zdjęcia pana Piotra, a także wystawa widokówek oraz pamiątkowych magnesów i innych gadżetów z całego świata. Wystawę będzie można oglądać do końca miesiąca - zapraszamy.

Relacja ze spotkania z siostrą Anastazja

Relacja ze spotkania z siostrą Anastazja

2017-06-01 12:31

31 maja w salkach katechetycznych odbyło się spotkanie z Siostrą Anastazją oraz Siostrą Salomeą, autorkami cieszących się powodzeniem książek kucharskich. Zgromadzonym dziękujemy za przybycie, a siostrom za podzielenie się z nami radością gotowania oraz za słodki poczęstunek. Dziękujemy również proboszczowi Zbigniewowi Folcikowi za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Zmiana godzin otwarcia biblioteki

Zmiana godzin otwarcia biblioteki

2017-05-29 15:11

W środę 31 maja Miejska Biblioteka Publiczna będzie czynna od 10.00 do 16.30.

Relacja z warsztatów balonowych

Relacja z warsztatów balonowych

2017-05-25 14:01

W środowe popołudnie w bibliotece odbyły się gry i zabawy dla dzieci z wykorzystaniem balonów. Dzieciom dziękujemy za przyjście, a pani Agacie z Ogniska Pracy Pozaszkolnej za przeprowadzenie warsztatów.

Fotorelacja z warsztatów florystyczno-artystycznych.

Fotorelacja z warsztatów florystyczno-artystycznych.

2017-05-19 16:55

17 maja zmieniliśmy bibliotekę w pracownie florystyczno-artystyczną. Przy pomocy pań Tatiany Pawlak i Zuzi Bytomskiej mogliśmy stworzyć kolorowe wiosenne bukiety, jak i breloki na klucze. Zapraszamy do fotogalerii.

Zapraszamy do udziału w Nocy Bibliotek

Zapraszamy do udziału w Nocy Bibliotek

2017-05-19 10:52

3 czerwca obchodzona jest ogólnopolska impreza pod nazwą Noc Bibliotek. My również bierzemy w niej udział i zapraszamy Państwa do wspólnego spędzenia wieczoru. Jak można przeczytać na załączonym plakacie tego dnia odbędzie się spotkanie z podróżnikami połączone z degustacją herbat, a także wystawa widokówek i pamiątkowych magnesów z różnych miejsc świata. Impreza jest przeznaczona dla dorosłych. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy.

Strony: | 1 | ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | ... | 36 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Jak często odwiedzasz bibliotekę?

Często
Bardzo często
Rzadko
Nie odwiedzam biblioteki